Yükleniyor...

Referans Yönetim Araçları

Referans Yönetim Veritabanları


Citation Tools - Technion LibraryMendeley (Referans Yönetim Sistemi)

Araştırmacıların verimini artırabilecek bir referans yönetim sistemi olup, dünya çapında 6 milyondan fazla kullanıcısı olan akademik işbirliği ağıdır. 

Kurumsal e-posta adresinizi kullanarak kendinize bir Mendeley hesabı oluşturmanız gerekmektedir. ULAKBİM EKUAL kapsamında Türkiye’deki tüm üniversitelerin kullanımına açılmıştır.

Mendeley ile Kolay Atıf/Referans Yönetimi (Mendeley Desktop Demo)_(Mendeley Youtube)


Refworks - English and Writing - My Subject at Middlesex University Library  and Student Support   RefWorks (Makale ve Atıf Yönetim Sistemi)

Veritabanları ve diğer (internet vb.) kaynaklarda yer alan tam metin makale ve belgeleri çevrimiçi olarak saklayabilir, farklı atıf biçimleri içerisinden istediğinizi seçerek tek tıklama ile künye bilgilerini alabilirsiniz. Abone olduğumuz veritabanlarında ve “Tüm Kaynaklarda Arama Motoru’nda” “Export to Refworks”(RefWorks’e atıf bilgisi aktar) butonunu kullanarak makaleleri ve belgeleri RefWorks hesabınıza yükleyecektir.

Hesap oluşturmak için kampüs içerisinden veya ekütüphaneden giriş yaparak; kurumsal e-posta adresinizi yazıp bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.


    EndNote

EndNote kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin; kitaplar, dergiler, kataloglar, görsel veriler vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan özel bir veri tabanı uygulamasıdır.

EndNote bir online arama aracıdır—size online bibliyografik veri tabanlarında arama yapma ve referansları doğrudan yeniden düzenleme konusunda en kolay yolları sunar.

EndNote bir referans ve imaj veritabanıdır—özel kütüphanelerinizde bibliyografik referanslar depolama, yönetme ve tarama işlemlerinde uzmandır. Grafik, tablo, şekil ve formül içeriklerini her biri için kendi ‘caption’ (altyazı) ve keywords (anahtar kelimeler) ile düzenleyebilirsiniz.

EndNote ile makaleler ve bibliyografyalar oluşturun— Cite While You Write özelliği ile Microsoft Word’de atıf, şekil ve tablolar dizini oluşturabilirsiniz. Siz makalenize referans, şekil ve tablo eklediğinizde listeleri otomatik olarak oluşturulur. Microsoft Word şablonları ile yayımcılar tarafından istenen makale formatları konusunda size kolaylık sunacaktır.