Yükleniyor...

Haberler & Duyurular

A’dan Z’ye Scopus eğitim serisi başlıyor!

4 Eylül 2023 Pazartesi

Scopus logo
 
 
researchers exploring Scopus

A’dan Z’ye Scopus eğitim serisi başlıyor!

 

Merhaba,

19-22 Eylül tarihleri arasında, Türkiye çapında çevrimiçi düzenlenecek “A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi”ne davetlisiniz. Her gün Türkiye saatiyle 16:00’da 1’er saat olarak planlanan eğitimlerle, Elsevier’in kapsamlı özet ve atıf veri tabanı Scopus’un çok yönlü kullanım alanlarını ve akademik araştırma çabalarınızda size nasıl destek olabileceğini keşfedebilirsiniz. 

Eğitim serisinde katılmak istediğiniz oturumlara ayrı ayrı kayıt yapmanız gerekmektedir. Ücretsiz ve Türkçe dil desteği ile sunulacak eğitim serisi boyunca konusunda uzman eğitmenlere sorularınızı yöneltme fırsatı bulabileceksiniz. Ek olarak 4 oturumun tamamına katılanlara (her bir oturumda minumum 45 dk bulunmak gereklidir) katılım sertifikası imkanı sunulacaktır.  

Kayıt Bağlantıları:  A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi 

19 Eylül 2023  Salı  

Saat: 16:00

Scopus’a Giriş

Akademik araştırma çabalarınızda size destek olabilecek bu ücretsiz özel eğitim serisine davetlisiniz. Konusunda uzman eğitmenler tarafından sunulan “A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi”, Elsevier'in kapsamlı özet ve atıf veri tabanı olan Scopus'un çok yönlü kullanım alanlarını ve araştırmalarınıza nasıl katkı sağlayabileceğinizi anlatan değerli bilgiler içeriyor

Kayıt İçin  >

20 Eylül 2023  Çarşamba

Saat: 16:00

Scopus ile Araştırma Destek Başarınızı Artırma

Bu webinarda, araştırma ve çalışma alanınızı nasıl Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SDG) bazlı analiz edebileceğinizi ve halihazırda hibe vs ile desteklenmiş araştırma ve araştırma projeleri ile karşılaştırabileceğinizi göstereceğiz. 

Kayıt İçin  >

21 Eylül 2023 Perşembe Saat: 16:00

Scopus ile Doğru Dergi Seçimi

Araştırmanız için doğru dergiyi seçmek, kaliteli hakem değerlendirmesi için doğru uzmanlığa erişebilmenin yanı sıra, çalışmanızın yayınlanabilmesi ve görünürlüğü için çok önemlidir. Bu oturum, size alanınızdaki ilgili dergileri etkili bir şekilde aramak için gerekli bilgi ve araçları sunuyor.

Kayıt İçin  >

22 Eylül 2023 Cuma Saat: 16:00

İleri Seviye Araştırma Analizi

Bu oturumda, Scopus verilerine dayalı sunulan hizmetleri, araçları ve çözümleri kullanarak araştırmanızı daha üst seviyelere ulaştırabilmenin yollarını öğrenebilirsiniz. Ek olarak araştırmacıların ilgi alanları ve gelişmekte olan araştırma disiplinleri hakkında önemli bilgiler elde etme, gelişmiş veri entegrasyonu için API'lere erişme, hibe/destek fırsatlarını keşfetme gibi konularda SciVal'den nasıl yararlanılabileceği anlatılacaktır

Kayıt İçin  >

Ayrıca, kayıt olmak için Türkiye Araştırmacı Portalı’ımızı ziyaret edebilir, geçmiş eğitim kayıtlarını

izleyebilir ve yeni, eğitimlerden haberdar olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için: Türkiye Araştırmacı Portalı.

Sizleri eğitimlerimizde aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.  

 

Saygılarımızla,   Elsevier Türkiye Ekibi

//ul pagination