Yükleniyor...

Haberler & Duyurular

Deneme Erişimine Açılan Veritabanları

31 Mart 2023 Cuma 03:00

Değerli Kütüphane Kullanıcılarımız;


Üç yeni veritabanının deneme erişimine açıldığını bildirmek istiyoruz!


Bu veritabanları, Art & Architecture SourceAvery Index to Architectural Periodicals ve OnArchitecture, araştırmacılarımızın ve öğrencilerimizin çalışmalarını desteklemek için özenle seçilmiştir.

1 Haziran tarihine kadar erişimimize açılmıştır. Aşağıda bu veritabanlarının erişim linklerini bulabilirsiniz


Art & Architecture Source veri tabanı; mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırmalar için özel olarak hazırlanmış hem içerik hem de kapsam bakımından kendi alanında dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. 

EBSCO üzerinden sunulan ve Columbia Üniversitesi’ndeki Avery Architectural and Fine Arts Library tarafından yayımlanan Avery Index to Architectural Periodicals, günümüz mimarisi ve tasarım alanları için hazırlanmış en önde gelen indeks veri tabanıdır. Mimarlığın çeşitli alanlarında çalışma yürüten farklı seviyelerdeki araştırmacıların tümüne kaliteli ve zengin bir içerik sunan veri tabanının erişim sağladığı makaleler, C3 Korea, Domus, Dwell ve El Croquis gibi en saygın yayınlar tarafından sağlanmaktadır.

OnArchitecture veri tabanı, mimarlık ve tasarım fakültelerindeki araştırmacılara, mimarlıkla ilgili özgün videolardan oluşan eşsiz bir koleksiyon sunar. 


Veritabanlarını hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, kütüphane personelimiz her zaman sizin için hazırdır.


 

MSGSÜ Akademi Kütüphanesi

https://ekutuphane.msgsu.edu.tr

//ul pagination