Yükleniyor...

Haberler & Duyurular

Sayısal Kitap Türkçe e-Kitap, Sesli Kitap ve e-Dergi Platformu deneme erişimine açıldı!

22 Nisan 2024 Pazartesi 03:00

SAYISAL KiTAP: Türkçe Dijital Kütüphane - Türkçe e-Kitap, e-Dergi ve Sesli Kitap Platformu

 

Üniversitemize 26.05.2024 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Kampüs içerisinden erişim linki: www.sayisalkitap.com 

Kampüs dışından Ekütüphane'de oturum açtıktan sonra Veritabanları başlığından Sayısal Kitap'ı seçerek erişim sağlabilirsiniz.


Sayısal Kitap:

İçeriğinde; Atatürk'ün Bütün Eserleri koleksiyonu, Abaküs, Alef, Alis, Ankara Üniversitesi, Arkeoloji ve Sanat, Beyoğlu Kitabevi, Bilgi Yayınevi, Bilim ve Gelecek, Bulut, Ceres, Dark İstanbul, Edebi Şeyler, Edisyon Kitap, Ege, Evrensel, Galeri Nev, Gerlach Press, Gita, Günışığı, Homer, İş Bankası, Kafe Kültür, Kaynak, Kelime, Kırmızı Kedi, KodLab, Literatür, Lena and Mama, Logos, Maya,  Mylos Yayın, Nika, Nesin Yayınevi, N.Erbakan Üniv., Notos, Optimist, Öteki, Ötüken, Pusula, Redhouse Yayınevi, Sadberk Hanım Müzesi,  Sis, Sıfır Bir,  Sosyal Araştırmalar Vakfı, Tarih Vakfı,Tekir, Tudem, Varlık, Yapı Kredi, Yordam, Zoe gibi seçkin yayınevlerinin elektronik kitapları bulunmaktadır.

221B Polisiye, Anlatıcı, Bilim ve Ütopya, Episode Yerli, Episode Yabancı, HR İnsan Kaynakları, tüm sayılarıyla Notos Dergisi, Öykü Gazetesi, Plak Mecmuası, Sözcükler Edebiyat Dergisi, Toplumsal Tarih Dergisi, Varlık Dergisi, Yapı Kredi 'nin Cogito ve Kitap-lık dergileri de platformumuzda yer almaktadır.

 

Akbank Sanat Yayınları, ART Unlimited Sanat Dergisi, Bikepedia Dergisi, BRIQ Journal,  Akdeniz Akademisi, Keçi Edebiyat, Kültürel Mirası Koruma Derneği, SineFilozofi Dergisi, Tema Vakfı ve Terakki Vakfı Okulları e-kitap ve e-dergileri de açık erişim olarak kullanıma sunulmuştur.

 

 

Not: TUDEM ve Günışığı Kitaplığı yayınları yayıncı ile yapılan anlaşmalar nedeniyle deneme erişimine açılamamıştır. Abone olunduğu takdirde erişime açılmaktadır.